Αλέξις Σάντσες σε Ράμσεϊ: «Άντε γαμ@@@υ»

Διαβάστε το άρθρο για λεπτομέρειες

Τι συνέβη ανάμεσα στον Αλέξις Σάντσες και τον Ολιβιέ Ζιρού κατά τη διάρκεια του αγώνα της Άρσεναλ με τη Μπόρνμουθ;

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ήταν… καταστροφικό για τους «κανονιέρηδες», οι οποίοι στο 20ο λεπτό ήταν πίσω στο σκορ με 2-0 εξαιτίας δύο γκολ που δέχθηκαν σε τέσσερα λεπτά. Στο 58΄η Μπόρνμουθ πέτυχε και τρίτο γκολ, πριν η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ αρχίσει την προσπάθεια να κάνειτ ην ανατροπή.

Τα νεύρα των παικτών της Άρσεναλ ήταν λογικά τεντωμένα όσο η ομάδα ήταν πίσω στο σκορ κι έτσι ο Χιλιανός ποδοσφαιριστής τα έβαλε με τον Ουαλό συμπαίκτη του, ο οποίος ήταν από τους χειρότερους του γηπέδου.

Σε κάποια φάση του αγώνα, λοιπόν, φαίνεται ο Σάντσες να στρέφεται προς τον Ράμσεϊ και να του λέει: «Άντε γαμ@@@υ».